дисковые-бороны

Дискові борони. Виправдане вкладення

Дискові борони – це сільськогосподарські агрегати, які необхідні для проведення передпосівної і основного обробітку землі. Принцип роботи такого пристрою полягає в тому, що його диски обертаються під певним кутом, тим самим розрізаючи затверділі ділянки землі, перемішуючи її з стернею. Таким чином, дискова борона крім подрібнення землі, також подрібнює стерню і вирівнює поле при цьому зберігаючи в ньому всі необхідні мікроелементи, і, звичайно ж, вологу.

Дискові борони агрегатують з тракторами, як вітчизняного, так і імпортного виробництва.

Особливості дискових борін

Якщо перед фермером стоїть завдання купити дискову борону причіпну, то можна виділити проблеми, які йому необхідно вирішити:

 1. Потрібно прибрати бур’яни і залишки рослинності на необробленому полі, які залишилися після збирання врожаю.
 2. Подрібнити грунт, який покритий стернею після збирання стеблових сільськогосподарських культур.
 3. Розбити брили землі після проведення орних робіт.

Таким чином, якщо ви вже точно вирішили купувати дискову борону, то вам необхідно буде розібратися в тому, який саме вид вам буде необхідний.

Різновиди дискових борін

У народі існує різні види дискових борін, які класифікуються за певними ознаками. Ми зупинимося на найбільш поширеної класифікації, яка ґрунтується на функціях і конструктивних особливостях:

 1. Дискові агрегати з жорсткою стійкою. Такими пристроями можна обробляти різні види грунтів. Особливість настройки такої дискової борони полягає в тому, щоб правильно відрегулювати кут батареї.
 2. Дискові агрегати з індивідуальними стійками. Дискатори є робочими органами даного сільськогосподарського агрегату, і в даному випадку вони встановлені на окремій стійці. Тут необхідно буде відрегулювати кут атаки в залежності від глибини, на яку необхідно буде зайти в землю.
 3. Комбіновані пристрої.

Також дискові борони розрізняють за масою, діаметру диска і глибини обробітку грунту. Виділимо такі різновиди:

 • Важка дискова борона. Тут глибина обробки грунту буде дорівнює 15 см.
 • Легка дискова борона – необхідна для поверхневої обробки грунту – до 10 см.
 • Надважка дискова борона, яка обробляє грунт на 20 см.

Залежно від способу кріплення до трактора, дискова борона також буває:

 • причіпна дискова борона;
 • Навісна дискова борона;
 • напівнавісними дискова борона.

Купити дискову борону будь-якого виду в Україні ви можете в компанії ПП «Агропроммонтаж». Зателефонуйте менеджеру-консультанту – 050-104-02-39, і він оперативно відповість на всі ваші запитання щодо придбання сільськогосподарської техніки.